موتورسیکلت‌های قدیمی که ایرانی‌ها با آن خاطره دارند

موتورسیکلت‌ها جزو وسایل نقلیه‌ای هستند که از همان زمان ورود خودرو به زندگی مردم، انسان از آنها استفاده‌های گوناگونی کرده است. برخی از این موتورسیکلت‌ها در کشور ما در این زمانه به خاطرات بدل شده‌اند و در خیابان‌ها دیده نمی‌شوند، اما دوباره دیدن آنها می‌تواند حس خوبی از نوع نوستالژیک ایجاد کند که با هم چند نمونه از این موتورسیکلت‌ها را مرور خواهیم کرد.

هوندا معتقد است امروز هر راکب موتورسیکلتی که در جهان خوش درخشیده است، یا هوندا ۵ داشته یا در آرزوی داشتن آن بوده است! شاید این جمله کمی برای ما اغراق‌آمیز باشد، اما نگاهی به آمار فروش جهانی این موتورسیکلت بامزه نشان می‌دهد که این موتورسیکلت یکی از پرفروش‌ترین موتورسیکلت‌های تاریخ بوده است که البته بعدها حتی جنازه بدون انجین و اگزوز آن هم کارآیی‌های خودش را پیدا کرد. اگرچه این موتورسیکلت در کشور ما به اندازه وسپا یا رکس حضور نداشت، اما جزو موتورسیکلت‌هایی است که برای ما ایرانیان ناآشنا نبوده و بسیاری آن‌را به یاد می‌آورند.

نسل جدیدتری هم که خود این موتورسیکلت را از نزدیک ندیده بودند، در شهربازی‌ها حتما نمونه بدون انجین و اگزوز آن‌را دیده‌اند که به‌عنوان چرخ‌وفلک افقی از آن استفاده می‌شود. هوندا ۵ که در حقیقت نام آن تریل ۷۰ است در دسته مینی‌ها قرار می‌گرفت که اگرچه ظاهر آن شبیه اسباب‌بازی کودکان بود، اما برخلاف جثه‌اش قدرت خوبی را از خود نشان می‌داد و دو نفر سرنشین بالغ را به‌راحتی حمل می‌کرد. در دهه ۷۰ میلادی، هوندا از این مدل بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه فروخت و جالب است بدانید که تا میانه دهه ۹۰ هم تولید آن ادامه داشت.

یاماها ۱۰۰ را باید نسخه ارزان‌قیمت هوندا ۱۲۵ خواند که در زمان خودش فروش خوبی را تجربه کرد. این موتورسیکلت که باید آن‌را جانشین رکس و موتورسیکلت گازی پژو بدانیم، بیشتر برای کسانی کاربرد داشت که نیازمند قدرت بیشتری از یک موتورسیکلت گازی بودند؛ قدرتی که برای حمل بار و به حرکت درآوردن سه نفر سرنشین کافی باشد.

یاماها ۱۰۰ که صدای خوبی هم نداشت پیش از آنکه هوندا ۱۲۵ فراگیر شود، در همه جا به‌چشم می‌خورد و عموما آن‌را با خورجینی که در عقب آن می‌انداختند، به یاد می‌آورند. این موتورسیکلت هم خیلی زود جای خود را میان کاسبان و مشاغلی که نیاز به حرکت بود، پیدا کرد و قیمت به نسبت متعادل آن باعث شد که فروش خوبی را در کشو تجربه کند.

در حال حاضر نسخه‌های متفاوتی با کارکردها و سال ساخت‌های مختلف در بازار از این موتورسیکلت پیدا می‌شود که قیمتی بین یک تا سه میلیون تومان دارند. نکته جالب درباره این موتورسیکلت آن است که هنوز هم قطعات آن در بازار یافت می‌شود و مشتری هم دارد.