خواص کدام میوه از همه بیشتر است

مهم نیست در کجا زندگی می‌ کنید، به هر کجا که نگاه کنید در می‌یابید غذاهایی که ما امروزه مصرف می‌کنیم از طبیعت نسبتا فاصله گرفته است و حتی به جای بهره بردن از خواص میوه، از قرص های مولتی ویتامین اماده گاها استفاده می شود.

اگر به تأثیری که حذف خواص میوه؛ از رژیمه روزانه و نوع رژیم غذایی بر روی سلامتی ما انسان‌ها می‌گذارد کمی فکر کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که این مسئله به شدت نگران کننده است و جای تعجب ندارد که میزان چاقی، بیماری‌های قلبی، دیابت و سایر اختلالات متابولیک طی چند سال اخیر همواره افزایش یافته است. برای اینکه بتوانیم از مشکلات احتمالی جلوگیری کنیم و رژیم غذایی سالم‌تری داشته باشیم، استفاده از خواص میوه‌ بهترین گزینه است که می‌توانیم در برنامه غذایی خود بگنجانیم.

انگور از پرخاصیت‌ ترین میوه‌ های موجود است. انگور، حدود 8 هزار سال پیش در خاورمیانه کشف شد و امروزه در رنگ‌ها و اشکال مختلف به بازار عرضه می‌شود. از برگ درختان این میوه نیز استفاده‌های بسیاری می‌شود. که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به پخت دلمه برگ، از خوشمزه‌ترین غذاهای اصیل ایرانی اشاره کرد.

انجیر در دو نوع تازه و خشک موجود است. انجیر تازه زود فاسد می‌شود و باید چند روز پس از خرید مصرف شود؛ اما انجیر خشک را می‌توان به راحتی حدود یک ماه در دمای اتاق و حتی برای مدت طولانی‌تری در یخچال نگهداری کرد. انجیر یکی از گونه درختان پر بار در مناطق گرمسیر محسوب می شود.

بادام علاوه بر مغزیجات در گروه میوه‌ها نیز قرار می‌گیرد. بادام از قدیمی ترین درختانی هستند که قدمت آن‌ها به 2000 تا 3000 قبل از میلاد در اردن باز می‌گردد. بادام حاوی فولیک اسید است که از جنین در مقابل هر نوع نقص مادرزادی محافظت می‌کند. دقت داشته باشید اگرچه بادام در بین مغذی‌ترین مغزیجات و میوه‌های قرار دارد، اما مصرف زیاد آن می‌تواند باعث حالت تهوع، اسهال، تنگی نفس، مشکل بلع و… شود. بادام سرشار از ویتامین E است و می‌توان آن را به مدت 2 سال در یخچال نگهداری کرد.

میوه ی سیب میوه‌ای محبوب و سرشار از فیبر و ویتامین C است. همچنین حاوی پلی فنول است که می‌تواند فواید بسیاری برای سلامتی شما داشته باشد. سیب‌ها در اشکال، رنگ‌ها و طعم‌های مختلفی وجود دارند و طیف وسیعی از مواد مغذی را تامین می‌کنند.